ARCHIWUM Co się zdarzyło w lgt w 2006

wpis w: News | 0

25 grudnia 2006 – Linke Gold Team Wrocław
5 grudnia br. nastąpiło oficjalne otwarcie nowej filii pod sztandarem Linke Gold Team. Trenerem został Tomasz „Skóra” Skórkowski. Hala, w której odbywają się zajęcia jest częścią Stadionu Olimpijskiego Akademii Wychowania Fizycznego, który jest najnowocześniejszym obiektem tego typu w Polsce, a jednym z najlepszych w Europie. Linke Gold Team Wrocław ma do dyspozycji 3 pełnowymiarowe maty 10x10m., siłownię oraz salę do boksu, w której znajdują się worki treningowe oraz ring. Do tego, raz w miesiącu dochodzi odnowa biologiczna. Zajęcia odbywają się we wtorek, czwartek i piątek w godzinach 19.45-21.15, a miesięczny koszt treningów to 100zł. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy dzwonić pod numer tel. 509 198 066 (Tomasz Skórkowski) lub pisać pod ares email szkolawalk@wp.pl.
23 grudnia 2006 – Klubowa Wigilia w kawiarni Koch
W ubiegły czwartek zebraliśmy się w kawiarni W.Koch przy ulicy Wojska Polskiego na klubowej Wigilii. Cukiernia, oprócz miejsca, zapewniła pyszny poczęstunek. W przyjemnej, rodzinnej atmosferze przełamaliśmy się opłatkiem, życząc sobie wszystkiego co najlepsze. Zdjęcia z Wigilii można obejrzeć w naszej galerii – zapraszamy.

Wszystkim życzymy wesołych i przyjemnych świąt Bożego Narodzenia.

7 grudnia 2006 – ADCC Poland Open
W ten weekend pojechaliśmy na ADCC Poland Open obywające się w Krakowie. Zawody były prestiżowe, gdyż pojawiło się sporo klubów z zagranicy. Na podium stanęli:

Mariusz „Mały” Szczerek – 2 miejsce, od 76,9 kg, zaawansowani
Michał „Sztanga” Fijałka – 3 miejsce, od 98,9 kg, zaawansowani
Wojciech „Torch” Kos – 3 miejsce, do 75 kg, początkujący
Marcin „Dragon” Dragun – 3 miejsce, do 89,9 kg, początkujący

Gratulacje!!
7 grudnia 2006 – Dutch Open 2006
Dnia 2 grudnia 2006 roku odbyły się w Holandi zawody „Dutch Open 2006” organizowane przez Cadu. W zawodach wziął udział zawodnik Linke Gold Team z Koszalina Michał Margoś zajmując 2 miejsce w kategori do 91kg w niebieskich pasach i 4 w Open niebieskich pasów. Cały klub składa serdeczne gratulacje i życzy dalszych sukcesów.

3 grudnia 2006 – Mistrzostwa Świata Grappling Ju Jitsu
Po kilkunastodniowym pobycie w Brazylii i treningu pod okiem Macaco, Mariusz „Manolo” oraz Maciej „DeZoo” Linke wsiedli do autokaru, którym dojechali do oddalonej o niemal 400km. od Buenos Aires miejscowości Mar Del Plata w Argentynie, gdzie, jak zawsze co dwa lata, odbywały się Mistrzostwa Świata Grappling Ju Jitsu (World Championship International Sport Ju Jitsu Association). Manolo, który bronił tytułu z ostatnich mistrzostw, wystartował w kategorii wagowej do 89kg. deklasując wszystkich rywali i ostatecznie zdobywając złoty medal. DeZoo natomiast, który startował w tych zawodach po raz pierwszy w życiu, walczący w kat. do 74kg. stoczył w finale ciężki, 32-minutowy bój i w końcu również sięgnął po najwyższe trofeum. Tak więc Mariusz i Maciej Linke są Mistrzami Świata Grappling Jiu Jitsu! Nie pozostaje nam nic, jak tylko gratulować i cieszyć się z tak wielkiego sukcesu obojga naszych trenerów!

3 grudnia 2006 – Mistrzostwa Świata w Ju Jitsu Sportowym
W ubiegły weekend, w Rotterdamie w Holandii odbyły się Mistrzostwa Świata w Ju Jitsu Sportowym. Zawodniczki, obie trenujšce na codzień w naszej wrocławskiej filii, wywalczyły 3 miejsce w swoich kategoriach. Były to Monika Dikow (kat. do 55kg) oraz Marzena Makuła (kat. od 70kg). Gatulacje!

26 listopada 2006 – Campeonato Interno

Dzisiaj odbyła się piąta edycja Campeonato Interno Império Gold Team organizowanego przez Macaco Gold Team na który zjechało się sporo zawodników z wielu państw. Przebywający obecnie w Brazyli Maciej „DeZoo” Linke również wziął w nim udział, startując w kategorii do 75kg. brązowych pasów i ostatecznie po wielu emocjonujących walkach zajął 3 miejsce. Gratulacje!

26 listopada 2006 – Ortofach
Linke Gold Team oraz Ortofach w celu zapewnienia profesjonalnej pomocy dla sportowców postanowili wyjść z ofertą stabilizatorów refundowanych przez NFZ. W celu uzyskania większej ilości informacji zapraszamy na strony: www.ortofach.pl, www.ortofach.com. Informacje dostępne również pod nr tel./fax. 091 423 82 00 oraz 669 272 092 – przedstawiciel handlowy Agata Kopczyńska.

12 listopada 2006 – Nagroda dla Manola
Wczoraj, podczas Pucharu Judo Młodzików i Młodziczek w Pile, Mariusz „Manolo” Linke został odznaczony srebrną odznaką Polskiego Związku Judo. Nagroda ta została nadana naszemu trenerowi za jego wielki nakład pracy jaką włożył w tą dyscyplinę przez całe życie. Linke Gold Team jest dumne trenując pod okiem tak doświadczonej osoby. Gratulujemy!
5 listopada 2006 – ADCC Holland Open
Dzisiaj w Holandii odbyły się eliminacje do European Trials. Nasz klub reprezentował
Daniel „Kociao” Dowda, który ostatecznie zajął drugie miejsce w kategori do 87,9 kg. Niestety ta pozycja nie daje możliwości startu w European Trials więc najprawdopodobiniej „DD” weźmie udział także w kolejnych turniejach eliminacyjnych. Mimo to nie można umniejszać sukcesu, jakim jest srebrny medal na Holland Open i życzymy naszemu zawodnikowi zdobycia złotego.

28 października 2006 – Głowa wygrywa!
Dzisiaj odbyły się zawody Submission Wrestling w Warszawie. Na miejscu zjawiło się wielu zawodników na wysokim poziomie z całej Polski. Z naszego klubu wystąpił tam
Bartosz „Głowa” Głowacki, który po wielu walkach zdobył w kategorii początkujących do 88 kg złoty medal, a w open brązowy. Gratulacje!

26 października 2006 – Mistrzostwa Polski w Jiu-Jitsu
21 października odbyły się Mistrzostwa Polski w Jiu-Jitsu sportowym seniorek i seniorów w których wystartowali zawodnicy naszego klubu z Wrocławia. Po całym dniu zmagań medale zdobyli:

Tomasz „Skóra” Skórkowski, 3 miejsce, do 85 kg
Szymon Pezda, 1 miejsce, do 62 kg,
Bracia Ratajscy, 3 miejsce, do 94 kg,
Aleksander Zając, 3 miejsce, od 94 kg,
Monika Dikow, 1 miejsce, do 55 kg,
Agnieszka Korsz, 2 miejsce, do 70 kg,
Marzena Makuła, 1 miejsce, od 70 kg,

Szczególnie gratulacje należą się dla Moniki Dikow i Marzeny Makuły, które zostały nominowane do wzięcia udziału w Mistrzostwach Świata odbywających się w listopadzie.
Wszystkim zawodnikom z Wrocławia gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

23 października 2006 – Gold Team na „NO PROBLEM” CUP
22 października odbył się turniej „NO PROBLEM” CUP organizowany przez Walka Gniezno Bjj Team. Zawody rozpoczęły się minutą ciszy, aby uczcić pamięć dwóch zawodników United Gym Alexandrów Łódzki, którzy zginęli w wypadku samochodowym w drodze do Gniezna.

Na „NO PROBLEM” CUP wystartowało kilkudziesięciu zawodników z Linke Gold Team oraz Ronin Gold Team, a oto ci, którzy wywalczyli sobie miejsce na podium:

Linke Gold Team:

Maciej „DeZoo” Linke, 1 miejsce, do 85 kg, zaawansowani
Rafał „Rafiki” Osiński, 3 miejsce, do 97 kg, zaawansowani
Grzegorz „Tygrys” Szatkowski, 3 miejsce, od 97 kg, zaawansowani
Michał „Jajco” Chełkowski, 2 miejsce, do 67 kg, początkujący
Tomek „Muchozol” Mucha, 1 miejsce, do 73 kg, początkujący
Marcin „Mikus” Makowski, 2 miejsce, do 73 kg, początkujący
Robert „Muchol” Mucha, 2 miejsce, do 79 kg, początkujący
Marcin „Dragon” Dragun, 1 miejsce, do 91 kg, początkujący
Arek „Bushi” Pałczyk, 3 miejsce, do 91 kg, początkujący

Ronin Gold Team:

Michał Feckiw, 1 miejsce, do 67 kg, zaawansowani
Jarek Pawlak, 1 miejsce, do 97 kg, zaawansowani
Marcin Dawidzionek, 2 miejsce, do 97 kg, zaawansowani
Mateusz Maksymiuk, 1 miejsce, do 67 kg, początkujący
Artur Piotrowski, 3 miejsce, do 79 kg, początkujący
Andrzej Margoś, 2 miejsce, do 85 kg, początkujący
Sebastian Protasiewicz, 3 miejsce, do 85 kg, początkujący

Gold Team – to mówi wszystko.

16 października 2006 – Nowa filia we Wrocławiu
Powstała nowa filia naszego klubu prowadzona przez Tomasza Skórkowskiego na hali sportów walki Stadionu Olimpijskiego Wrocław. Treningi odbywają się we wtorki i czwartki od 19.45 do 21.15. Poza brazylijskim jiu-jitsu prowadzone są tam zajęcia z judo i zapasów.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
15 października 2006 – Super Challenge
7 października Jorge „Macaco” Patino walczył przeciwko Roberto Godoi na gali Super Challenge w Sao Paulo. Walka już od początku toczyła się na korzyść Macaco dzięki silnym uderzeniom i liczymi kopnięciom. W drugiej rundzie Godoi został sprowadzony do parteru, gdzie Jorge doszedł do dosiadu i zaczął zasypywać przeciwnika gradem ciosów, co doprowadziło do przerwania walki przez sędziego w 5 minucie tej rundy.
Gala była bardzo udana, a kibice niezastąpieni. Oprócz „super-fight” stoczono jeszcze siedemnaście pojedynków turniejowych. Poniżej zamieszczamy rozpiskę wraz z rezultatami (zwycięzca podany jako pierwszy):

Turniej do 73kg:

Jean Silva (Chute Boxe) x Leonardo Santos (Nova Uniăo) – KO w 1R
Milton Vieira (BTT) x Jhonny Eduardo (Boxe Thai) – duszenie trójkątne w 2R
Luciano Azevedo (RFT) x Luis Beiçăo (GBCT) – decyzja
Fabrício Morango (Gracie Humaitá/Tijuca) x Mauro Xuxa (Never Shake) – gilotyna w 1R

Dodatkowo:

Rafael Manteiga (Never Shake) x Cícero Costa (Barbosa Jiu-Jitsu) – TKO w 2R

Turniej do 83kg:

Demian Maia (Brasa) x Katel Kubis (Nogushi Team) – mata-leo w 1R
Gustavo Ximú (GBCT) x Leonardo Chocolate (RFT) – decyzja
Felipe Mongo (Pequeno Team) x Alexandre Cacareco (BTT) – decyzja
Fábio Negăo (Lótus MMA) x Carlos Baruch (Belfort Team) – KO w 2R

Dodatkowo:

Flávio Álvaro (Macaco Gold Team) x Milton Bahia (Álvaro de Aguiar) – KO w 2R

Walka kobiet:

Vanessa Porto (Iglesias Team) x Juliana Aguiar (Junior Aguiar Team) – kata-gatame w 1R

Półfinały do 73kg:

Fabrício Morango (Gracie Humaitá) x Luciano Azevedo (RFT) – jednogłośna decyzja
Jean Silva (Chute Boxe) x Milton Vieira (BTT) – niejednogłośna decyzja

Półfinały do 83kg:

Fábio Negăo (Lótus) x Felipe Mongo (Pequeno) – KO w dogrywce
Demian Maia (Brasa) x Gustavo Ximú (GBCT) – decyzja

Superfight:

Jorge Patino Macaco (Chute Boxe) x Roberto Godoi (BTT) – TKO w 2R;

Finał do 73kg:

Fabrício Morango (Gracie Humaitá) x Jean Silva (Chute Boxe) – klucz w 1R

Finał do 83kg:

Demian Maia (Brasa) x Fábio Negăo (Lótus) – gilotyna w 1R

24 września 2006 – Macaco i Kociao na Fire Fight
W imponujący sposób wygrał swój pojedynek w brazylijskim jiu-jitsu z Marco Aurélio (Libery Gracie) nasz mistrz – Jorge Patino. Natomiast po 4 minutach pięknej dominacji walki, pięknym rzucie i dwukrotnym zajściu za plecy przeciwnika, wyczerpany kilkutygodniowym treningiem w Brazylli, Daniel Dowda na kolejne 6 minut oddał kontrolę zawodnikowi BTT – Juninho Boi i tym samym, przez decyzję sędziowską, przegrał starcie w formule Submission Wrestling na gali Fire Fight. Podczas pojedynku Kociao pokazał prawdziwego ducha walki i jesteśmy pewni, że następne jego spotkania zakończą się zwycięstwem.

22 września 2006 – Kociao w Brazylii
Daniel Dowda nie wziął udziału w Max Fight II ponieważ jego przeciwnik odmówił walki. Jednak, dzięki pomocy Macaco, nasz zawodnik wystąpi na gali Fire Fight, a jego walka odbędzie się w formule Submission Wrestling. Zastąpi on obecnie kontuzjowanego Waltera Roberto (Macaco Gold Team) w walce przeciwko Brazylijczykowi Juninho Boi (BTT). Cały Gold Team życzy Danielowi wygranej.

12 września 2006 – Fire Fight MMA
Dnia 23 września odbędzie się wielka gala Fire Fight MMA w której zawalczy
Jorge „Macaco” Patino. Pojedynek będzie o tyle ciekawy, że walka będzie się toczyła w brazylijskim jiu-jitsu, a przeciwnikiem naszego mistrza będzie Marco Aurelio z akademii Libery Gracie. Po za Macaco w gali weźmie udział wielu zawodników Macaco Gold Team. Poniżej zamieszczamy pełną rozpiskę.

Jiu-Jitsu

Jorge Patino Macaco (Macaco Gold Team) x Marco Aurélio (Libery Gracie)

Submission

Daniel Dowda (Macaco Gold Team / Linke Gold Team) x Juninho Boi (BTT)

Muay Thai

Tiaguinho (Tragante Gold Team) x Fabiano Ferreira (André Gomes Team)

Vale Tudo

Babuino (Macaco Gold Team) x Bruno Tominaga (Elite Fight)
Valter Curió (Macaco Gold Team) x Ewerton Miudo (Elite Fight)
Salvador (Macaco Gold Team) x Mamuth (Tozi – Marcelo Ribas)
Matheus Serafim (Matheus & Tavela GT) x Viscardi Guimares (Werdini Team)
Ed „Matador” (Macaco Gold Team) x Luis Henrique (André Gomes Team)
Rogerinho Samurai (Elite Fight) x Luis Fernando „Tid” (Corpus Academia)

16 sierpnia 2006 – Nominacje
W ubiegłym tygodniu Mariusz nadał kilku zawodnikom z naszego klubu niebieskie pasy. Oto nazwiska tych, którzy zaimponowali Manolowi swoimi umiejętnościami:

Wojciech „Torch” Kos
Janusz „Jasiu” Kaźmierczak
Rafał „Rafiki” Osiński
Krzysztof „Krzysiu” Tumielewicz

Przy okazji należy również wymienić zawodników spoza Szczecina, którym pasy zostały nadane podczas lipcowego obozu w Starym Kaleńsku:
purpurowy pas:

Marek Musioł – Łamator Racibórz

niebieski pas:

Mateusz Bronowicki – Ronin Gold Team
Błażej Nagórski – Ronin Gold Team
Krystian Zaklika – Ronin Gold Team
Michał Margoś – Ronin Gold Team
Adam Bugla – Łamator Racibórz
Szymon Tarapata – Łamator Racibórz

31 lipca 2006 – Napao wygrywa!
Gabriel „Napao” Gonzaga po wygranej w turnieju World Black Belt 2006 z Marcio „Pe de Pano” Cruz i zdobyciu pierwszego miejsca w wadze ciężkiej postanowił wybrać się na Mundial 2006 dywizji czarnych pasów. Doszedł tam do finału, gdzie zwyciężył z Leonardo Leite na punkty (4:0) zdobywając złoty medal. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
26 lipca 2006 – Napao na Mundialu
Dzisiaj rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Brazylijskiego Jiu-jitsu w Rio de Janeiro. Wśród zawodników z dywizji czarnych pasów wystąpi Gabriel „Napao” Gonzaga, który w kategorii Super super-heavyweight zmierzy się z takimi sławami jak Lucio Lagarto, Marcio Corleta i Leonardo Leite. Poza Napao pojawi się też legenda brazylijskiego jiu-jitsu, a mianowicie Nino „Elvis” Shembri. Ze strony całego Linke Gold Team życzymy sukcesu.
5 lipca 2006 – Nastek wygrał w Pride
Jeden z najlepszych judoków w historii, a mianowicie Paweł Nastula zmierzył się z Edsonem Drago w Pride. Walka była bardzo emocjonująca, lecz Paweł wyciągnął balache Drago w 1 rundzie pojedynku, wygrywając konfrontację.
5 lipca 2006 – Wand w Pride OW GP
Znany wszystkim Wanderlei Silva na gali Pride – Critical Countdown Absolute zmierzył się w Kazuyukim Fujitą w ramach wielkiego Grand Prix tej organizacji. Walka była bardzo emocjonująca i skończyła się zwycięsko dla zawodnika Chute Boxe przez nokaut. Tym samym Silva zapewnił sobie udział w półfinale turnieju. Gratulacje!
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tej walki
5 lipca 2006 – Cyborg w Pride
Dnia 1 lipca odbyła się gala Pride – Critical Countdown Absolute. Wystąpił na niej przyjaciel naszego mistrza, Evangelista „Cyborg” Santos. Zmierzył się on z bardzo dobrym zawodnikiem, którym był Kazuhiro Nakamura. Walka była na poczatku wyrównana, lecz w parterze Cyborga zdominował japończyk zakładając mu klucz na rękę. Niestety walkę Evangelista przegrał, lecz ze strony całego klubu życzymy, aby następne jego walki zakończyły się zwycięsko.
30 czerwca 2006 – Mariusz Junior przyszedł na ten świat!
Wielkie gratulacje pragniemy złożyć Mariuszowi oraz Iwonie! Dziś, około 4 w nocy urodził się Manolowi syn – Mariusz Junior. Linke Gold Team cieszy się razem z ojcem i matką dwójki dzieci i jeszcze raz składamy najszczersze gratulacje i najcieplejsze życzenia!
29 czerwca 2006 – Macaco i Napao zakwalifikowali się na Mundial
W dniach 24-25 czerwca Jorge „Macaco” Patino i Gabriel „Napao” Gonzaga wzięli udział w Sao Paulo Championship 2006 of Jiu-Jitsu i zakwalifikowali się na mistrzostwa świata.

Napao, który przyjechał bezpośrednio z USA, gdzie brał udział w UFC, przebrał się w kimono i zawalczył świetnie na macie, zajmując drugą pozycję po przegranej jedynie z Demianem Maya.

Macaco, który także ma liczne względy w Vale Tudo wszedł na mate, żeby wspomóc ekipę czarnych pasów rozgrywając trzy walki z najlepszymi zawodnikami nowego pokolenia. Tym samym wywalczył trzecie miejsce, gwarantując sobie miejsce w światowej czołówce.
21 czerwca 2006 – Godziny treningów
Od 1 lipca nastąpi zmiana w godzinach treningów ze względu na wakacje. Więcej na ten temat w dziale treningi.
21 czerwca 2006 – Macaco w Super Challenge
Jorge „Macaco” Patino w październiku wystąpi na gali Super Challenge, a jego przeciwnikiem będzie Roberto Godoi. Dokładny termin gali będzie podany wkrótce.
4 czerwca 2006 – Obóz letni Linke Gold Team
Zapraszamy wszystkich na letni obóz bjj, który odbędzie się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starym Kaleńsku w dniach 11-18 lipca bieżącego roku. Koszt obozu to 600 złotych – w cenę wliczone jest zawaterowanie, pełne wyżywienie (podwójne porcje), 3 treningi bjj dziennie + 1 trening kondycyjny, do dyspozycji sprzęt pływający, siłownia oraz sauna. Zaliczkę w wysokości 200 złotych należy wpłacić do dnia 25 czerwca 2006 na konto 48 1160 2202 0000 0000 7561 9976. Ilość miejsc jest niestety ograniczona. Dojazd we własnym zakresie. Przypomnijmy, że treningi będzie prowadził m.in. Mariusz „Manolo” Linke – czarny pas w brazylijskim jiu jitsu. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Szczegóły tutaj.
UWAGA: WSZYSTKIE MIEJSCA JUŻ ZAJĘTE

29 maja 2006 – Nowy materiał filmowy
Na naszej stronie w dziale multimedia pojawił się materiał telewizyjny z nadania Mariuszowi „Manolo” Linke czarnego pasa w brazylijskim jiu-jitsu nakręcony przez TVP Szczecin. Wszystkich serdecznie zapraszamy do oglądania.
28 maja 2006 – Napao wygrywa w UFC
Zawodnik Macaco Gold Team i Chute Boxe, a mianowicie Gabriel „Napao” Gonzaga wygrał walkę w 60 edycji Ultimate Fighting Championship pokonując Fabiano „Pega-leve” Schrenera przez nokaut w drugiej rundzie. Podczas walki pokazał spory potencjał techniczny w parterze oraz w stójce.
Jest to niewątpliwie duże osiągnięcie, a my życzymy dalszych sukcesów.

13 maja 2006 – 2 Mistrzostwa Polski Submission Wrestling
Na osiedlu Bukowym w Szczecinie odbyły się 2 Mistrzostwa Polski w Submission Wrestling. Udział w tym turnieju wzięło ponad 190 zawodników z różnych miast naszego kraju. Reprezentanci LGT, którzy zdobyli miejsca na podium:

Daniel „Kociao” Dowda – 3 miejsce w kat. do 87kg i w kat. Open
Mariusz „Mały” Szczerek – 3 miejsce w kat. do 77kg

oraz świetnie walczący

Grzegorz „Tygrys” Szatkowski – 4 miejsce w kat. od 99kg

Daniel „Kociao” Dowda otrzymał puchar za najlepszego zawodnika turnieju. Reszta klubu też pokazała się z bardzo dobrej strony i liczymy, że następne ich turnieje przyniosą więcej sukcesów.
12 maja 2006 – DeZoo kończy 26 lat
Wszystkiego dobrego, wielu wspaniałych sukcesów sportowych i tych poza matą życzy cały klub, rodzina i przyjaciele – Linke Gold Team swojemu trenerowi, brązowemu pasowi brazylijskiego jiu-jitsu, Maćkowi „DeZoo” Linke z okazji 26 urodzin.
29 kwietnia 2006 – 27 czarny pas pod Macaco
Dzisiaj o godzinie 13:30 zebraliśmy się prawie cała złotą drużyną, aby towarzyszyć Mariuszowi Linke w oficjalnym nadaniu czarnego pasa brazylijskiego jiu-jitsu z rąk Macaco. To pierwszy taki pas w Polsce i jest to niewątpliwie wielkie osiągnięcie. Brat Manola, nasz drugi trener – Maciej „DeZoo” Linke natomiast, otrzymał od mistrza brązowy pas. Obu nominacjom towarzyszyły długie i głośne owacje zebranych uczniów Linke Gold Team, którzy również długo czekali na ten dzień i niewątpliwie cieszą się z tych pasów w podobnym stopniu co sami nominowani. Wszystkiemu towarzyszyła TVP. Jest to 27 czarny pas pod Macaco. Jorge Patino podpisał i wręczył Manolowi certyfikat uprawniający go do nadawania wyższych pasów. Mariusz nadał pasy i belki na pasy:
1 belkę na purpurowy pas:

Daniel „Kociao” Dowda
Roman „Romano” Bojko
Dariusz „Benek” Wieńkowski
Grzegorz „Filet” Firlitz

niebieski pas:

Grzegorz „Tygrys” Szatkowski
Jarek „Kochaś” Koch
Jędrzej „Jędruś” Loska

3 belki na biały pas:

Stefan „Wilku” Białas

24 kwietnia 2006 – Staż z Jorgem „Macaco” Patino

macaco2

Dziś odbył się pierwszy trening z Macaco. Osób jest naprawdę sporo, nawet spoza Linke Gold Team. Więcej o stażu będziecie mogli przeczytać już w piątek, a tymczasem zapraszam do galerii, gdzie są juz pierwsze zdjęcia z Jorgem Patino.

23 kwietnia 2006 – Wyniki Cage Rage: Critical Condition
Wczoraj wieczorem, w Wembley Conference Centre w Londynie, odbyła się gala Cage Rage 16: Critical Condition na której walczył nie kto inny, jak Jorge „Macaco” Patino. Jego przeciwnikiem był Curtis Stout, który walczy w angielskiej klatce juz od dziesiątej jej edycji. Tak jak i ostatnio przedstawiamy pełne wyniki:

walka o tytuł wagi średniej: Anderson Silva znokautował Tonego „The Freak” Fryklunda w 2 minucie 1 rundy
walka o tytył wagi półciężkiej: Mark Epstein wygrał z Rayanem Robinsonem jednogłośną decyzją sędziowską

Paul Daley wygrał jednogłośną decyzją sędziów z Davem Strasserem
Dave Menne wygrał jednogłośną decyzją sędziów z Alexem Reidem
Amar Suloev znokautował Jamesa Nicolle w 1 rundzie
Robert Berry skończył Garego Rawlingsa na kimurę w 47 sekundzie 1 rundy
Jorge Patino Macaco wygrał z Curtisem Stoutem jednogłośną decyzją sędziowską
Brad Pickett wygrał jednogłośną decyzją sędziów z Hiroyuki Abe
Jeremy Bailey pokonał Jasona Barreta w 1 rundzie
Edson Draggo znokautował Tengiza Tedoradze w 5 sekundzie 1 rundy
Daisuke Nakamuro skończył Michaela Johnsona na kimurę w 1 minucie i 54 sekundy 1 rundy
Mustapha Al Turk znokautował Martina Thompsona w 3 minucie i 2 sekundy 1 rundy
Mark Buchanan wygrał z Fereidounem Naghizadeh kontuzjowanym (rozcięcie) w 2 rundzie (TKO)

Walka pomiędzy brazylijczykiem Gesiasem Cavalcante a Jessem Liaudinem nie odbyła się, ponieważ francuz rozchorował się na minuty przed walką. Zdjęcia z gali Cage Rage 16 będzie można obejrzeć wkrótce w naszej galerii.

Serwis SherDog tak pisze o walce Macaco:
Curtis Stout miał zły dzień przeciwko Jorge Patino. Macaco był bardzo dobry w tej walce, używając swoich przeważających umiejętności wrestlerskich, aby sprowadzić Stouta do parteru i tam go kontrolować. Zaskakujące w tej walce było, że Patino rzadko próbował szukać skończenia wszystkiego przed czasem, zamiast tego polegał na konsekwentnej grze obal i uderz. Stout, ze swojej strony dobrze neutralizował Macaco na ziemi, ale jego niezdolność do znaleźnienia odpowiedzi na obalenia brazylijczyka kosztowała go wygraną i Patino został słusznie nagrodzony przez jednogłośną decyzję.

W wywiadzie po walce Stout wyraził swoją frustrację, że Patino odmówił wstania i wymiany ciosów, wyzwał również do walki przyjaciela Macaco z Chute Boxe – Evengelistę „Cyborg” Santosa.

„Byłem zazdrosny twojej walki z Manhoefem” Stout powiedział do Santosa, „więc chcę walczyć z tobą toe-to-toe.”
Odpowiedź Cyborga była prosta: „Poniżę cię”
13 kwietnia 2006 – Wywiad z Manolo dla HOTmagazine
Na łamach magazynu Hot ukazał się wywiad z Mariuszem „Manolo” Linke, możecie go przeczytać również na naszej stronie.

hot°: Dlaczego mówią na Ciebie Manolo? Co to znaczy?
To jest imię zaczerpnięte z filmu „Człowiek z blizną”, w którym grał Al Pacino. W filmie pada zdanie „Manolo zabij go”. Spodobało się to moim kolegom i zaczęli tak do mnie mówić. Nie wiem dlaczego, ale to się przyjęło. Przyzwyczaiłem się do tego.

pełny wywiad możecie przeczytać tutaj
8 kwietnia 2006 – Liga Bjj VII
Dzisiaj odbyła się kolejna edycja Ligi Bjj. Nasz klub pojechał tam w o wiele mniejszym składzie niż na niedawno organizowane VIII Otwarte Grad Prix Polski, lecz nie obyło się bez medali, które zdobyli nasi zawodnicy. Są nimi:

Robert „Rocky” Kałamaja, pierwsze miejsce, do 60 kg, Junior
Jarek Koch, 3 miejsce, od 91 kg, Senior do 1 roku
Daniel „JiuJi” Wrześniewski, 1 miejsce, do 73 kg, Senior

Robert, zdobywając złoty medal, ukazał spory potencjał techniczny i dzięki temu otrzymał niebieski pas z rąk Mariusza Linke. Reszta zawodników walczyła również na wysokim poziomie i liczymy, że na następnych zawodach staną na podium.
7 kwietnia 2006 – Wyniki Showfight 4
Dopiero dzisiaj dotarły do nas wyniki walk z czwartej edycji gali Showfight.

Boks amatorski: Mulher Samambaia znokautowała Bandide do Amor w 2 rundzie
Jiu Jitsu: André Galvao poddał Augusto Ferrari przez duszenie
Submission: Eduardo Santoro pokonał Marcelo Zulu na punkty
Muay Thai: Moisés Gibi został zdyskfalifikowany w 2 rundzie w walce z Luiem Sorriso

MMA:
Michelle Tavares skończył Aderly Madonna przez trójkąt
Fabio Negao skończył Mauro Xuxa w 3 rundzie dźwignią na rękę;
Claudionor Fontinelle wygrał z Leonardo Nogueira kontuzjowanym po 20 sekundach 1 rundy (TKO)
Evangelista Cyborg wygrał decyzją sędziów z Roberto Godoi
Thiago Silva wygrał decyzją sędziów z Cláudio Godoy
Danilo Cherman skończył Mohamed Khacha na kata-gatame w 1 rundzie
Eduardo Pamplona wygrał z Jorge Patino Macaco przez decyzję sędziowską

Wanderlei Silva tak wypowiedział się o walce Macaco:
„Macaco zaczął bardzo dobrze, lecz na końcu był zbyt zmęczony”
6 kwietnia 2006 – Wywiad z Macaco na tatame.com
Jeszcze dzisiaj poznamy wynik walki Jorgea „Macaco” Patino przeciwko Eduardo Pampalonie – trenera Muay Thai w szkole Ryana Gracie. Tymczasem na portalu tatame.com – brazilian fighting magazine, traktującego o sztukach walki, ukazał się wywiad z Macaco. Brazylijski magazyn tak opisuje Jorgea Patino:

Jorge Patino Macaco jest na dzień dzisiejszy jednym z najbardziej doświadczonych brazylijskich zawodników vale-tudo.

A oto wywiad:

Jak twój trening?
Trenowałem ciężko każdego dnia. Pomagałem także Ninja w jego przygotowaniach przed wyjazdem; walczyłem z nim po 50 minut. To było naprawdę męczące, z podbitymi oczyma, nie mogłem nawet jeść, musiałem wziąść trochę witamin (śmiech).

Czego oczekujesz od tej walki w Showfight 4 przeciwko Eduardo Pamplonie?
Jestem w formie i chcę ponownie KO na Showfight. Nie mogę się skrzywdzić ponieważ mam walczyć 22 kwietnia na Cage Rage. Będę walczył używając strategii, którą wyćwiczyłem. Wszyscy myślą, że będę próbował go obalić, lecz użyję rąk aby go znokautować. Tego roku chcę dostać pas. To może być na Showfight albo na Cage Rage. To najwyższy czas.

Czy zawalczysz także w Barretos (miasto w Brazylii – lgt.pl) w maju?
Zawalczę tam i zawalczę ponownie z Delsonem Pé-de-Chumbo. Jestem w organizacji tego wydarzenia, nazywać się będzie Star Fight, szalone co? Szow gwiazd (śmiech). Zaplanowane jest na 30 maja i do tego czasu wszystko może się zmienić.

Co zrobisz innego aby wygrać z Pé-de-Chumbo?
Chcę z nim wymiany ciosów, bo wiem, że tego nie lubi i będę próbował go obalić, bo jeżeli on to zrobi to zatrzyma walkę. Chcę zawalczyć tak samo jak walczyłem przeciwko Baruckowi na Jungle Fight, gdzie poszedłem na wymianę ciosów, obaliłem go i mogłem dyktować swoją grę.

A jak tam Macaco Gold Team
Drużyna ma się bardzo dobrze. Jadę do Curitiby (miasto w Brazylii – lgt.pl) i moi ludzie ciągle skupieni są na treningu. Na Maxfight w Campinas mieliśmy trzech chłopaków z drużyny i odeszliśmy z trzema wygranymi. Teraz wystawię ich do walki na Star Fight i ciągle rozglądam się za innymi walkami dla nich. Podczas karnawału wprowadziłem zmiany w akademii, przerobiłem przestrzeń do fitnessu i siłownię. Zrobiłem 144m2 strefy do walk z ringiem, workami bokserskimi, drewnianą podłogą taką jaka jest użyta w sławnej akademi L.A. Boxing w Los Angeles (USA) i wszystkie potrzebne rzeczy do treningu muay thai, boksu, jiu-jitsu i vale-tudo.

A my tymczasem czekamy z niecierpliwością na pierwsze wieści z Showfight.
2 kwietnia 2006 – VII Otwarte Grand Prix Polski
Ekipa Linke Gold Team pokazała się 1 kwietnia na VIII Otwartych Mistrzostwach Polski w Kobyłce
(k. Warszawy). Startowaliśmy głownie w kategorii grapplingu, lecz wystawiliśmy również kilku zawodników do walk w sport jiu-jitsu.

Grappling:
Linke Gold Team – pierwsze miejsce drużynowo

Robert „Rocky” Kałamaja – złoto do 65 kg
Tomasz „Landryna” Cholewicki – złoto do 73 kg
Daniel „Kociao” Dowda – złoto do 89 kg
Stefan „Hip-hop” Osiński – srebro do 89 kg
Grzegorz „Tygrys” Szatkowski – srebro od 90 kg
Stefan „Wilku” Białas – brąz od 90 kg

Sport Jiu-Jitsu:

Yusuf Husen Muhhammd – złoto do 65 kg – Senior
Kryspin „Centrum” Kraczkowski – złoto od 90 kg – Senior
Stefan „Wilku” Białas – brąz od 90 kg – Senior

Pozostali zawodnicy również pokazali wysoki poziom umiejętności, lecz odpadli w drodze po medale. Dokładne wyniki można znaleźć na stronie organizatora tutaj.
30 marca 2006 – Staż z Macaco
24 kwietnia tego roku odbędzie się seminarium w naszym klubie, które będzie prowadził
Jorge „Macaco” Patino. Wszystkich chętnych zapraszamy.

Informacje dotyczące stażu:
Data: 24-28 kwietnia
Rozkład treningów:
Poniedziałek: 17.30 – 19.00
Pozostałe dni tygodnia:
11.30 – 13.00
17.30 – 19.00
Cennik:
Cały staż – 250zł
1 dzień – 60zł
1 trening – 30zł

Dla osób z klubu nie uczestniczących w seminarium treningi BJJ będą się odbywały w godzinach 19.00 – 20.00.
17 marca 2006 – Showfight przeniesione
Gala Showfight 4 została przeniesiona na datę 6 kwietnia bieżącego roku. Walką wieczoru będzie pojedynek Jorgea „Macaco” Patino przeciwko Eduardo Pampalonie. Przeciwnik naszego mistrza nie jest byle kim – na ostatniej edycji Showfight pokonał Eduardo Stefena z klubu Macaco Gold Team przez co stał się znany ze swojej stalowej pięści. Na stronie www.macacogoldteam.com.br zostało zamieszczone oświadczenie Jorgea Patino na temat jego walki na czwartej edycji gali Showfight:
„Moją intencją była walka z samym Ryanem Gracie, wyzywając go do walki w ringu na Showfight 3, lecz Ryan wystawił do niej jednego ze swojej bandy. To była ucieczka przed rażeniem Następnym krokiem będzie wyeliminowanie trenerów jego szkoły, dlatego też zawalczę z Pampaloną.”
Po słowach Macaco można spodziewać się bardzo emocjonującego pojedynku i tym samym chciałbym wszystkich zaprosić na tę galę. Pełna rozpiska walk oraz ceny biletów znajdują się na stronie Macaco. Nasz mistrz obecnie przygotowuje się do tego pojedynku w najpopularniejszej i bardzo prestiżowej akademi muay thai – Chute Boxe.
26 lutego 2006 – Gala Sztuk Walki Bushido III – wyniki
Wszystkie walki były bardzo emocjonujące, z których trzy skończyły się przed czasem, jedna remisem, a pozostałe dwa pojedynki nasi zawodnicy wygrali na punkty.

Brazylijskie Jiu-Jitsu

Tomasz „Landryna” Cholewicki (W) vs. Rafał Jurga (9:0)
Kryspin „Centrum” Kraczkowski vs. Dariusz Lewandowski (remis)
Michał „Sztanga” Fijałka (W) vs. Jarosław Jermakowicz (4:2)

Submission Wrestling

Paweł „Śmieszek” Wysocki (W) vs. Marek Kowalczyk (duszenie zza pleców)

Full Contact Jiu-Jitsu

Maciej „DeZoo” Linke (W) vs. Daniel Reżka (balacha)
Mariusz „Manolo” Linke (W) vs. Sławomir Zakrzewski (duszenie zegarowe)

W dziale galeria możecie zobaczyć zdjęcia z gali.
16 lutego 2006 – Gala Sztuk Walki Bushido III
W sobotę, 25 lutego b.r. w szczecińskim klubie Soho (ul. Bohaterów Warszawy 34/35) odbędzie się gala sztuk walki „Bushido”. Walką wieczoru jest konfrontacja Mariusza „Manolo” Linke przeciwko Sławomirowi Zakrzewskiemu w formule full contact Jiu-jitsu. Do walki do klatki wejdą także inni zawodnicy z naszego klubu:

Maciej „DeZoo” Linke (Full Contact Jiu-jitsu)
Michał „Sztanga” Fijałka (Full Contact Jiu-jitsu)
Tomasz „Landryna” Cholewicki (Brasilian Jiu-jitsu)
Kryspin „Centrum” Kraczkowski (Brasilian Jiu-jitsu)
Paweł „Śmieszek” Wysocki (Submission Wrestling)

Start o godzinie 16:00. Bilety do nabycia w Cafe Soho. Po zakończonej gali w klubie odbędzie się afterparty. Serdecznie zapraszamy.
15 lutego 2006 – Macaco Hot News
Na oficjalnej stronie Macaco ukazał się news dotyczący Mariusza „Manolo” Linke i jego nominacji na pierwszy polski czarny pas bjj. Wygląda on następująco:

„Trener Mariusz Linke mający filię naszego klubu w Polsce został mistrzem w European Jiu-jitsu Championship, pokazując wszystkim potencjał techniczny w walce ze swoimi przeciwnikami.
Mariusz został wskazany, aby otrzymać czarny pas z rąk Macaco.
Gratulacje od wszystkich klubów Gold Team.”

Manolo otrzyma pas osobiście w kwietniu podczas seminarium organizowanym przez Macaco w Polsce. Kilka dni przed seminarium odbędzie się wcześniej zapowiadana walka w Londynie, Cage Rage na którą ekipa Linke Gold Team przybędzie, żeby dopingować swojego mistrza.
Jako Linke Gold Team również dołączamy do gratulacji i cieszymy się, że możemy trenować z Mariuszem.

Bliższe info co do stażu ukaże się wkrótce na naszej stronie.
9 lutego 2006 – Nominacje na pasy w Ronin Gold Team
Kilka dni temu w jednej z naszych filii, mianowicie Ronin Gold Team, Mariusz „Manolo” Linke nominował 11 zawodników tego klubu na pasy niebieskie. Są nimi:

Dariusz Pawłowski
Bartłomiej Sobczyński
Rafał Jurga
Korneliusz Zapadka
Gracjan Kubczak
Michał Szeliga
Jarosław Jermakowicz
Marcin Dawidzionek
Tomek Molesztak
Patryk Szymański
Roman Zekiec
Wszystkim nominowanym na wyższe pasy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

1 lutego 2006 – Powrót LGT z Mistrzostw Europy w Lizbonie
28 lutego b.r. odbyły się mistrzostwa Europy w brazylijskim jiu jitsu w stolicy Portugalii – Lizbonie. Nasz klub wyjechał tam w składzie:

Mariusz „Manolo” Linke
Maciej „DeZoo” Linke
Tomasz „Landryna” Cholewicki
Arkadiusz „Buldożer” Wieliński
Robert „Carlson” Nowakowski
Adrian „Barczysty” Wysokowski
Ogromnym sukcesem był złoty medal Mariusza w kategori medium-heavy i drugi, także złoty, w kategorii open. Manolo nie jest jednak jedynym medalistą, bowiem Maciej Linke uplasował się na trzecim miejscu i zdobył brąz w kategorii light purpurowych pasów. Pozostali reprezentanci LGT również pokazali wysoki poziom umiejętności, lecz nie stanęli się na podium. Wszystkim startującym, zarówno zwycięzcom, jak i pozostałym, należą się wielkie gratulacje. W dziale galeria możecie zobaczyć kilka zdjęć z tych zawodów.

1 lutego 2006 – Macaco w Showfight 4
11 marca na wielkiej hali Ibirapuera w Sao Paulo odbędzie się kolejna edycja Showfight podczas której nasz mistrz Jorge „Macaco” Patino zmierzy się z trenerem muay thai ze szkoły Ryana Gracie, a mianowicie z Eduardo Pamplona. Będzie to kolejna konfrontacja Macaco z zawodnikami Ryana. Poprzednim przeciwnikiem z tej szkoły był Gabriel Vella, który uległ Macaco przez nokaut w pierwszej rundzie.
1 lutego 2006 – Macaco w Cage Rage 16 : Critical Condition
22 kwietnia w Londynie, w Wembley Conference Centre odbędzie się wielka gala Cage Rage 16 na której Jorge „Macaco” Patino zmierzy się z Curtisem Stoutem. Liczymy, że nasz mistrz wygra walke w tej prestiżowej gali jaką jest Cage Rage. Plakat możecie zobaczyć tutaj.