ARCHIWUM Co się zdarzyło w lgt w 2007

wpis w: News | 0

Aby strona była poprawnie wyświetlana zaleca się przegladanie jej przy użyciu Firefoxa.

news_badboy

Nowości na stronie!!
W galerii zdjęcia z gali Bushido vol.5

zyczenia

Judo dla dzieci
Już od września działa grupa judo dla dzieci w Policach, a teraz ruszyła także strona internetowa tej sekcji! Adres internetowy: www.judogoldteam.pl. Rodzice znajdą na niej wszelkie niezbędne informacje, kontakt z trenerami. Można także przejrzeć zdjęcia w galerii lub przeczytać artykuły z gazet, historię judo itp. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 17:00. Szczegółowy plan treningów znajdziecie w dziale treningi lub na nowopowstałej stronie internetowej. Zapraszamy serdecznie do przeglądania strony, a tym bardziej do uczestnictwa w treningu!
Sobotnie treningi
Serdecznie zapraszamy na sobotnie treningi w Policach pod okiem posiadacza purpurowowego pasa bjj, czarnego pasa judo – Jarosława Kocha. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 13:00.
29 grudnia 2007 – Lisek w Kodokanie
Na początku grudnia do Japoni udał się Tomasz „Lisek” Lisowski. Tomek w ramach przygotowań do zbliżającego się sezonu judo uczestniczył w 2,5 tygodniowym campie, ktory odbył się przed i po prestizowym turnieju Jigoro Kano Cup. Są to bardzo silnie obsadzone zawody upamiętniające twórcę judo.Lisek przez pierwsze półtora tygodnia trenował w kolebce judo Kodokanie, a następnie na tydzien wraz z ekipa przeniósł się do Budo Uniwersity Katsuro.

lisek2

15 grudnia 2007 – Bushido vol.5 wyniki
Wczoraj odbyła się gala Bushido vol.5 w Pile. Do walki stanęło wielu zawodników z różnych miast Polski. Przedstawiamy poniżej wyniki:
MMA

Mariusz „Manolo” Linke vs. Łukasz Ptaszyński (Manolo, Duszenie kata-gatame, 1 runda)
Maciej „DeZoo” Linke vs. Marcin Kabat (DeZoo, Duszenie zza pleców, 1 runda)
Tomasz „Jopa” Jopek vs. Mirek Zantara (Jopa, Balacha, 1 runda)
Grzegorz „Tygrys” Szatkowski vs. Marcin Wójcik (Marcin, Trójkąt, 1 runda)

Submission Wrestling

Piotr „Timon” Koprowski vs. Szymon Klimas (Timon, Decyzja sędziowska)
Jarosław „Pumba” Gajek vs. Marek Ciechanowski (Pumba, Decyzja sędziowska)

Brazilian Jiu-Jitsu

Paweł „Śmiechao” Wysocki vs. Roman Tomaszewicz (Śmiechao, Duszenie zegarowe)
Mariusz „Mario” Abramiuk vs. Mirosław Ryń (Mario, Balacha)

Gala odbyła się na wysokim poziomie organizacyjnym. Wszystko przebiegało zgodnie z czasem. Nie było żadnych opóźnień. Wrzawa na trybunach była niesamowita. Gratulujemy wszystkim zawodnikom jak i organizatorom tak wspaniałej gali.

3 grudnia 2007 – Maroko i Psychol na podium!
25 listopada odbyły się II Mistrzostwa Polski BJJ w Łodzi. Z naszego klubu na podium stanęli:

Marek „Maroko” Kowalczyk – 2 miejsce w kat. -88.3kg – kolorowe pasy
Marcin „Psychol” Dawidzionek – 2 miejsce w kat. -100.5kg – kolorowe pasy

Medalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
29 listopada 2007 – Flavio powraca!
We wtorek Flavio Alvaro po nieudanym pojedynku na Max Fight postanowił zawalczyć w dwunastej edycji Rio Heroes. Tam jednak nikt nie był w stanie go zatrzymać. Nasz zawodnik wygrał obydwie walki turnieju przed czasem. W pierwszym pojedynku jego ofiarą stał się Luke Macarena, który w pierwszej rundzie został uduszony. Następnym przeciwnikiem był Egidio Amaro, który jak jego poprzednik nie miał nic do powiedzenia i w pierwszej rundzie został zasypany gradem ciosów w parterze. Nic dodać nic ująć. Poprostu zmiażdżył wszystkich!
29 listopada 2007 – Max Fight
W zeszłą sobotę odbyła się gala Max Fight. Z Macaco Gold Team walczyło trzech zawodników.

Walter Roberto vs. Leonardo Queiroz – TKO
Mateus Serafim vs. Roberto Tozzi – TKO
Regiclaudio Kexeda vs. Flavio Alvaro – KO

Walter i Mateus wygrali swoje walki w przepięknym stylu. Flavio mimo iż przegrał pokazał prawdziwego ducha walki. Gratulacje!
25 listopada 2007 – Wieści z Dublina
Husen „Diablo” Muhammed Yusuf po bardzo wyrównanej walce na gali Cage of truth, przegrał przez balache. Walka była emocjonująca i tym samym przez widownie została ogłoszona najlepsza walką wieczoru. Był to debiut w MMA naszego zawodnika i myślimy, że nastepna walka napewno pójdzie na jego korzyść. Życzymy samych sukcesów.
24 listopada 2007 – Turniej judo dzieci
Dzisiaj odbył się Międzynarodowy Turniej Judo organizowany co roku w szkołach salezjańskich z okazji Dnia Niepodległości dla dzieci. Z grupy dzieci w judo wystartowało dwóch zawodników, zdobywając medale. Są nimi:

Łukasz Mucha – 3 miejsce w kat. -48kg
Alex Koch – 3 miejsce w kat. -32kg

Mimo młodego wieku obaj zawodnicy pokazali niezwykłą wolę walki i chęć zwycięstwa, którymi niewiele dzieci w ich wieku może się pochwalić. Osiągnięcia sportowe w takim wieku działają mobilizująco nie tylko na medalistów, ale także na wszystkich kolegów z maty, już teraz kilkoro dzieci z naszej sekcji, pomimo mniejszego stażu od dwójki startójących na tym turnieju, wyraziło chęć wystartowania w kolejnych zawodach judo! Przypominamy że grupa judo dzieci działa od 1go września na naszej sali w Policach przy ul. Tanowskiej w każdy wtorek i czwartek o godzinie 17!
24 listopada 2007 – Nowi purpurowi samuraje
W czwartek Mariusz „Manolo” Linke owiedził filię w Koszalinie, gdzie po długim treningu i kilku mocnych walkach postanowił nadać purpurowe pasy. Manolo uznał, że przyszła pora na kilka „purpurowych nominacji”, tak więc Ci którzy, z zapewnień Sylwka, trenowali ciężko, a w walce z Manolem pokazali niemałe umijętności, otrzymali upragnione pasy:

Dominik „Domino” Małkowski
Marek „Maroko” Kowalczyk
Paweł „Pracuś” Pracowity
Michał Margoś
Patryk „Oma” Szymański

Nominowanym gratulujemy i życzymy, aby nic im nie stanęło na drodze po kolejny pas.
18 listopada 2007 – Diablo w MMA
W tą sobote walczył będzie na gali Cage of Truth, Husen „Diablo” Muhammed Yusuf. Gala odbędzie się w Dublinie. Nasz zawodnik będzie startował w wadze do 62kg. Życzymy powodzenia!
18 listopada 2007 – Thiago niszczy!
Wczoraj odbyło się UFC:78 Validation, na którym walczył zawodnik Jorgea „Macaco” Patino, Thiago Silva. Jego przeciwnikiem był Houston Alexander. Walka nie trwała zbyt długo, gdyż Thiago obalił szybko rywala i dosiadł, zasypując gradem ciosów. Sędziemu nie pozostało nic innego jak przerwać walkę. Gratulacje!
18 listopada 2007 – Miedzynarodowe Mistrzostwa Polski
Tomasz „Skóra”” Skórkowski w ten weekend wziął udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w sportowym ju-jitsu. Pierwszym przeciwnikiem był francuz, który został pokonany 13:7. Nastepnym rywalem Tomka był tegoroczny vice mistrz europy z Belgi. Został on zdominowany całkowicie wynikiem 10:0. W finale natomiast Skóra trafił na swego rodaka Tomasza Krajewskiego, którego pokonał rezultatem 5:0. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
15 listopada 2007 – Nowa purpura!
Piotr „Timon” Koprowski dołączył do wciąż wąskiego grona posiadaczy purpurowego pasa bjj. Zyskał w oczach Mariusza dzięki swoim osiągnięciom i ukazaniu prawdziwego ducha walki. Gratulacje!
12 listopada 2007 – Brązowy Benito!
Kolejny wielki dzień dla kolejnego świetnego zawodnika! Dariusz „Benek” Bieńkowski otrzymał brązowy pas. Ogromna nagroda dla na którą złożył się cały jego dotychczasowy trening. Gratulujemy!
6 listopada 2007 – Nominacja
Dzisiaj z rąk Mariusza „Manolo Linke otrzymał brązowy pas Grzegorz „Filet” Firlit. Dzień ten jest zwieńczeniem długoletniej pracy nad sobą. Inną nominowaną dziś osobą został Kryspin „Centrum” Kraczkowski. Otrzymał on trzy belki na niebieskim pasie na które zasłużył reprezentując Gold Team i zdobywając medale na zawodach w Polsce i poza nią. Gratulujemy!
31 października 2007 – Sqra coraz mocniejszy
Nowe wieści nadciągnęły do nas z gorącej Brazylii – Macaco przeprowadził przebywającym tam zawodnikom LGT „test”, w wyniku którego Maciej „DeZoo” Linke otrzymał kolejną belkę na brązowym pasie (to już trzecia), która jest kolejnym krokiem, który przybliża go do otrzymania upragnionego czarnego pasa. Tomasz „Sqra” z kolei wypadł w oczach Macaco tak dobrze, że mistrz postanowił nadać mu purpurowy pas! Dla przypomnienia – Tomek prowadzi zajęcia w naszej wrocławskiej filii, więc trenujący tam zawodnicy mogą oczekiwać jeszcze cięższych walk ze swoim trenerem.
28 października 2007 – „NO PROBLEM” Cup
20 października odbył się turniej „NO PROBLEM” Cup w Gnieźnie. Z naszego klubu na podium znaleźli się:
Kolorowe pasy:

Michał „Gutek” Gutowski, 3 miejsce, do 100 kg
Mariusz „Mario” Abramiuk, 2 miejsce, do 70 kg,

Białe pasy:

Adrian „Hulk” Mazur, 1 miejsce, do 88 kg,
Tomasz „Jopa” Jopek, 2 miejsce, do 88 kg,
Karol „Dziki” Dzieniszewski, 3 miejsce, do 82 kg,

Juniorzy:

Sebastian „Protas” Protasiewicz, 2 miejsce, powyżej 80 kg,
Artur Kauf, 3 miejsce, powyżej 80 kg,
Tom „Tomi” Korniowski, 1 miejsce, do 80 kg,
Mateusz Mussiala, 2 miejsce, do 80 kg,

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
23 października 2007 – Manolo w UCF
21.10.2007 nieopodal Sao Paulo odbyło sie Grand Prix wagi do 93 kg federacji
Ultimate Combat Fighting (UCF). W gali wziąl udział Mariusz „Manolo” Linke. Manolo stoczył dwie walki. Pierwszą z nich wygrał z Juba Rodrigues zakładając juz w pierwszej rundzie duszenie kata gatame. W finale po zaciętej walce uległ Charlesowi w 2 rundzie przez TKO wynikające z poważnego pękniecia łuku brwiowego. Gratulujemy drugiego miejsca i z niecierpliwoscia oczekujemy powrotu mistrza do kraju.

manolo

9 października 2007 – Lisek wygrywa!
Po zwycięstwie w Lidze Judo seniorów, Tomasz „Lisek” Lisowski (Czarni Bytom, wychowanek Bushido Morus Szczecin) wygrał w kategori wagowej do 81 kg w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Judo. Po tym sukcesie został powołany na listopadowe Mistrzostwa Europy. Gratulujemy i trzymamy kciuki za naszego faworyta do złota.
16 września 2007 – KSW:Eliminacje
Wczoraj we Wrocławskiej Hali Orbita odbyła się gala Konfrontacje Sztuk Walki – Eliminacje. Wziął w nich udział Daniel „Kociao” Dowda, który w pierwszym pojedynku zmierzył się z Pawłem Morawskim. Walka zaczęła się od gradu low-kicków ze strony Kociao. Potem cała runda potoczyła się w stójce. W następnej natomiast Paweł Morawski został sprowadzony do parteru, gdzie nasz zawodnik wyciągnął dźwignie na noge, wygrywając walkę.
Drugie starcie Kociao stoczył z Robertem Świerblewskim, który również został od samego początku dominowany low-kickami. Potem Robert wyłapując nogę po kopnięciu został skończony przepiękną balachą z powietrza.
W finałowej walce Daniel zmierzył się z Janem Błachowiczem. Walka zaczęła się wymianą ciosów w stójce. Następnie DD zszedł do parteru, gdzie próbował założyć dźwignię na nogę, lecz przeciwnik wyszedł z opresji. Potem walka przeniosła się znów do stójki, gdzie Jan Błachowicz zadał silny cios i położył naszego zawodnika, który zaczął się bronić w parterze. Niestety sędzia przerwał walkę i skonsultował się z sędziami bocznymi, którzy oznajmili, że to był nokaut. Mimo iż Daniel nie wygrał turnieju pokazał prawdziwego ducha walki walcząc do końca. Gratulacje.

kociao

8 września 2007 – UFC:75
Dzisiaj odbyło się UFC:75 na którym zawalczył Thiago Silva. Jego przeciwnikiem był Tomasz Drwal, który w drugiej rundzie przegrał przez KO. Thiago pokazał prawdziwego ducha walki zwyciężając w pięknym stylu. Gratulacje!
2 września 2007 – Filia w Pile
Od poniedziałku rusza filia Linke Gold Team w Pile. Zajęcia będzie prowadził 2 dan judo, Tomasz Jopek. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
31 sierpnia 2007 – Purpurowy Hip-Hop
Wczoraj na treningu Stefan „Hip-Hop” Osiński otrzymał purpurowy pas z rąk naszego trenera. Jest to poprzedzone licznymi osiągnięciami i ciężką pracą przez cztery lata na macie. Gratulujemy!
27 sierpnia 2007 – Kolejny purpurowy samuraj
Dzisiaj na treningu Mariusz „Manolo” Linke postanowił nadać nowy purpurowy pas. Otrzymał go Jarosław „Pumba” Gajek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
26 sierpnia 2007 – Predator Fight
Wczoraj odbyła się gala Predator Fight na wielkiej hali Ibirapuera w Sao Paulo. Na gali wystąpił Jorge „Macaco” Patino, który zmierzył się z Gustavo „Ximu” Machado. Walka była bardzo zacięta i zakończyła się jednogłośnie wygraną Macaco. Prócz naszego mistrza w gali wzięli udział jeszcze dwaj zawodnicy Macaco Gold Team, Rafael „Carioca” Motta i Vagner Curió. Pierwszy zmierzył się z uczniem Ryana Gracie, Marcio Barao, którego dominował w walce wygrywając przez decyzję sędziowską. Vagner Curió wygrał swą walkę podobnie jak poprzednik przez wskazanie. Gratulacje!

macacovsximu

21 sierpnia 2007 – Purpurowy Sztanga
Dzisiaj na treningu Michał „Sztanga” Fijałka otrzymał z rąk Mariusza „Manolo” Linke purpurowy pas. Jest on odzwierciedleniem trzyletniej ciężkiej pracy i osiągnięć w sporcie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!
9 sierpnia 2007 – Macaco mistrzem!

macaco
Wczoraj odbyły się zawody Master & Senior International Jiu-Jitsu Championship w Rio de Janeiro. Wziął w nich udział Jorge „Macaco” Patino, który po zaciętych walkach w kategori meio-pesado wywalczył po raz czwarty tytuł Mistrza Świata. Gratulacje!

25 czerwca 2007 – Sztanga w MMA
Wczoraj odbyła się gala MMA GLADIATORS SERIES. Wziął w niej udział Michał „Sztanga” Fijałka, który zmierzył się z Jackiem Czajczyńskim. Walka została rozstrzygnięta w drugiej rundzie, gdy nasz zawodnik z półgardy przetoczył przeciwnika i go dosiadł, zasypując gradem ciosów. Sędziemu nie pozostało nic jak tylko przerwać walke. Był to udany debiut Sztangi w MMA i mamy nadzieje, że następne walki będa się kończyły tym samym rezultatem. Gratulacje!
21 czerwca 2007 – Czarne pasy judo
Podczas zawodów wewnętrznych trzech zawodników naszego klubu otrzymało nominacje na czarne pasy w judo. Jest to spore osiągnięcie, poprzedzone wieloletnim, ciężkim treningiem i egzaminem. Pierwszy dan otrzymali:

Albert „Al” Formela
Jarosław „Kochaś” Koch
Marcin „TiPi” Koch

Gratulacje!
19 czerwca 2007 – Wewnętrzne zawody LGT!
W weekend odbyły się wewnętrzne zawody Linke Gold Team dla białych pasów. Emocji nie brakowało, gdyż walki były bardzo zacięte. Z ponad sześćdziesięciu zawodników medale zdobyłi:

-70 kg
1.Igor „Kameleon” Lewandowski
2.Stanisław „Zawisza” Błasiak
3.Mateusz „Czerwony” Rojek
3.Sławomir „Świr” Kusy

-80 kg
1.Mariusz „Mario” Abramiuk
2.Michał „Jajco” Chełkowski
3.Tomasz Mucha
3.Marcin „Mikus” Makowski

-90 kg
1.Adrian „Hulk” Mazur
2.Karol „Dziki” Dzieniszewski
3.Ryszard „Fantomas” Romankiewicz
3.Michał „Barmaninho” Wilkowski

+90 kg
1.Andrzej „10” Hofman
2.Grzegorz „Hejko” Sienicki
3.Grzegorz „Duży” Czerwiński
3.Marcin „Dragon” Dragun

Wszystkim medalistom gratulujemy!
10 czerwca 2007 – Nowy „purpurowy samuraj”
Dokładniej Paweł „Shaolin” Marciniak! Dzisiaj popołudniu Paweł otrzymał z rąk
Mariusza „Manolo” Linke zasłużony, purpurowy pas. Było zwieńczenie lat trudu, potu i krwi.
Łez nie było… w życiu samuraja nie ma miejsca na płacz, Shaolin z dumną postawą przyjął liczne pasy na plecy, które stały się równie purpurowe co otrzymany pas. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na „drodze kota”.
10 czerwca 2007 – Hip-Hop na złoto
Dzisiaj odbył się VI Otwarty Turniej Ju-Jitsu – Full Contact i Grappling. Wziął w nim udział
Stefan „Hip-Hop” Osiński, który bez problemu pokonał wszystkich w wadze do 90kg zdobywając złoty medal. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
29 maja 2007 – Skóra wygrywa!
W weekend odbyły się Mistrzostwa Europy sportowego ju-jitsu w Turynie. Trener
LGT Wrocław – Tomasz „Skóra” Skórkowski wystartował w kategorii do 85kg, gdzie zajął trzecią pozycje. Gratulacje!
28 maja 2007 – Amatorska Liga MMA
W ubiegły weekend odbyła się Amatorska Liga MMA w Sochaczewie. Wziął w niej udział również zawodnik Linke Gold Team Koszalin – Marek „Maroko” Kowalczyk, który wygrał swoją walkę w ciągu zaledwie 30 sekund, zakładając przeciwnikowi balachę. Gratulujemy!
28 maja 2007 – UFC 71
W ubiegłą sobotę odbyła się gala UFC 71 na której walczył zawodnik Chute Boxe, Thiago Silva. Jego przeciwnikiem był James Irvin. Walkę, silnym kopnięciem na głowę, przed czasem wygrał Thiago nokautując rywala. Gratulacje!
22 maja 2007 – Puchar Polski BJJ
W ubiegły weekend w Koninie odbył się Puchar Polski BJJ. Na podium stanął zawodnik
Linke Gold Team Koszalin Paweł „Pracuś” Pracowity, który we wspaniałym stylu zwyciężył kategorie do 91 kg. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
29 kwietnia 2007 – Mistrzostwa Polski SW
Wczoraj odbyły się Mistrzostwa Polski w Submission Fighting. W zawodach wzięło udział sporo zawodników. Trybuny były zapełnione po brzegi, gdyż emocji nie brakowało. Z naszego klubu wzięło udział w tych zawodach kilka osób z których po bardzo dużej ilości walk brązowy medal zdobył Michał „Sztanga” Fijałka. Reszta zawodników zaprezentowała wysoki poziom umiejętności i ducha walki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

22 kwietnia 2007 – Nowa purpura!
Wczoraj po zawodach w Kobyłce, Arkadiusz „Buldożer” Wieliński otrzymał purpurowy pas za osiągniecia i wysiłek jaki włożył w rozwój swych umiejętności. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

22 kwietnia 2007 – Napao niszczy!
Wczorajszego wieczoru miał miejsce pojedynek na UFC 70. Gabriel „Napao” Gonzaga walczył z Mirko „CroCopem” Filipovicem. Walka została rostrzygnięta w czwartej minucie, kiedy to Napao znokautował przeciwnika kopnięciem na głowę, po czym gwiazda Pride padła nieprzytomna. Na gali przebywał Randy Couture, który zaproponował Napao walkę o pas mistrzowski. Jest to olbrzymi sukces i liczymy, że zawodnik Gold Team podoła i zdobędzie trofeum.

22 kwietnia 2007 – Zawody w Kobyłce
Wczoraj odbyła się dziewiąta edycja Grand Prix Polski w walce wręcz i jiu-jitsu. Na podium w Kobyłce stanęli:

Grappling:

Arkadiusz „Buldożer” Wieliński – 1 miejsce, od 93kg.
Jarosław „Pumba” Gajek – 3 miejsce, do 93kg.
Marek „Maroko” Kowalczyk – 1 miejsce, do 86kg.
Szymon Sztamborski – 2 miejsce, do 86kg.
Dariusz Pawłowski – 3 miejsce, do 86kg.
Dominik „Domino” Małkowski – 1 miejsce, do 79kg.
Patryk „Oma” Szymański – 1 miejsce, do 72kg.
Piotr „Młody” Płoszyński – 2 miejsce, do 72kg.
Mateusz „Pijawa” Maksymiuk – 1 miejsce, do 65kg.
Tomek „Burza” Deszcz – 2 miejsce, do 65kg.
Husen „Diablo” Muhammed Yusuf – 3 miejsce, do 65kg.

Sport Jiu-Jitsu:

Paweł „Pracuś” Pracowity – 1 miejsce, od 86kg.
Kryspin „Centrum” Kraczkowski – 3 miejsce, od 86kg.
Marek „Maroko” Kowalczyk – 1 miejsce, do 86kg.
Artur Kauf – 2 miejsce, od 80kg, junior
Mariusz „Fuga” Mussiala – 1 miejsce, do 74kg, junior

Wszystkim medalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

11 kwietnia 2007 – 5-lecie Ronin Gold Team
Filia Linke Gold Team w Koszalinie obchodziła swoje piąte urodziny. Jubileusz ten został poprzedzony porządnym codziennym treningiem, po którym odbyły się nominacje na pasy. Życzymy ze strony klubu, aby każdy dzień przynosił nowe doświadczenia dla klubu po okiem trenera Sylwestra Dziekanowskiego. Zdjęcia z wspaniałej rocznicy mozna obejrzęć tutaj.

7 kwietnia 2007 – Wielkanoc
Zdrowych, radosnych Świąt Wielkiej Nocy, suto zastawionych stołów, dużo wody w poniedziałek, bogatego zająca i jak najmilszych spotkań w gronie przyjaciół i rodziny życzy Linke Gold Team.

30 marca 2007 – Staż w Raciborzu – Relacja
W dniach 9-11 marca gościliśmy w naszym klubie Mariusza Linke, pierwszy czarny pas w BJJ w Polsce. Mariusz przeprowadził trening dla dzieci oraz cztery treningi dla starszej grupy. Poznaliśmy wiele nowych technik, Mariusz korygował nasze błędy, objaśniał i opowiadał o brazylijskim jiu-jistu. Czytaj więcej…
30 marca 2007 – ADCC European Trials 2007
24 marca w Finlandi odbyły się ADCC European Trials. Z naszego klubu zakwalifikowało się trzech zawodników, którzy zmierzyli się w wielu znakomitych pojedynkach z światową czołówką. Daniel Dowda, Mariusz „Mały” Szczerek i jego brat Tomasz pokazali spore umiejętności.

Mariusz w pierwszej walce zwyciężył z Martin Linqvistem 4:0 na punkty, lecz w następnej walce uległ zwycięscy turnieju, Eduardo Rios 2:0. Jego brat zdobył zieloną kartę zajmując drugie miejsce na podium. Daniel „Kociao” Dowda wygrał pierwszą walkę z Pedro Rodriguesem 3:0. Druga jego walka została zakończona efektowną balachą w locie. W trzeciej walce trafił na utytułowanego fińskiego zawodnika, Marko Helen. Walka była bardzo emocjonująca i zacięta, lecz „Kociao” przegrał dwoma punktami i tym samym zajął trzecie miejsce.

Ze strony całego Linke Gold Team gratulujemy naszym zawodnikom bez względu na wynik na tych mistrzostwach, gdyż droga, żeby tam się znaleźć była bardzo trudna.
17 marca 2007 – Polska Liga BJJ
Właśnie zakończyła się kolejna edycja Polskiej Ligi BJJ. Po kilkukogdzinnej podróży, zawalczyli i zdobyli medale:

Tomasz „Landryna” Cholewicki – 3 miejsce, kat. do 73kg, niebieskie i wyżej
Marcin „TiPi” Koch – 1 miejsce, kat. do 85kg, białe pasy
Sebastian „Protas” Protasiewicz – 1 miejsce, kat. do 81kg, Junior
Marek „Jaskóła” Jaskólski – 2 miejsce, kat. do 81kg, Junior
Jan „Bestia” Bobrek – 3 miejsce, kat. do 76kg, Junior
Paweł „Świeżak” Szklarz – 2 miejsce, kat do 66kg, Junior

12 marca 2007 – Mistrzostwa Polski w Ju-jitsu sportowym
Tomasz „Skóra” Skórkowski został Mistrzem Polski w ju-jitsu sportowym odbywającymi się w Jaworznie. W drodze do finału nasz zawodnik pokonał Młodzieżowego Mistrza Europy w pięknym stylu, gdzie w finale zmierzył się z Tomaszem Krajewskim, który jest obecnie Dwukrotnym Mistrzem Europy Seniorów. Po bardzo emocjonującej walce „Skóra” go pokonał zdobywając złoto. Prócz Tomka medale zdobyli:

Edyta Szczerba – 3 miejsce, do 62kg.
Szymon Pezda – 1 miejsce, do 62kg.
Kornel Ratajski – 2 miejsce, do 94kg.

23 lutego 2007 – Kolejna purpura!
Dzisiaj Paweł „Śmiechao” Wysocki dostał purpurowy pas od Mariusza „Manolo” Linke. Jest to zasłużony pas dla naszego zawodnika za jego trud jaki wkładał przez wszystkie lata w treningi. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
23 lutego 2007 – Staż z Mariuszem w Koszalinie
21 lutego Mariusz oraz Maciej Linke odwiedzili filę klubu w Koszalinie. Po poprowadzonym przez Manola treningu, trener koszalińskiego klubu – Sylwester Dziekanowski chciał się zabrać za odczytanie listy zawodników, którzy wg. niego zasługują na noszenie niebieskiego pasa, lecz zamiast tego głos zabrał Mariusz i postanowił nadać Sylwestrowi Dziekanowskiemu brązowy pas brazylijskiego jiu-jitsu! Warto wspomnieć iż jest to pierwszy brązowy pas jaki wręczył Manolo. Oczywiście po gromkich brawach Sylwester mógł w końcu przeczytać swoją listę, którą Mariusz w pełni zaakceptował. Tak więc nominacje na niebieskie pasy otrzymali:

Szymon Sztamborski
Pawel Pracowity
Marek „Maroko” Kowalczyk
Artur Kauf
Grzegorz Kołodziej
Cezary Tomczyk
Piotrek Płoszyński
Sebastian „Protas” Protasiewicz

17 lutego 2007 – Copa Posnania 2007
Właśnie zakończła się czwarta edycja zawodów Copa Posnania zorganizowana w tym roku w Czerwonaku nieopodal Poznania. Jak zwykle, kilka medali trafiło do rąk reprezentantów Linke Gold Team:
Kategoria Elita:

Tomasz „Landryna” Cholewicki – 2 miejsce, do 74,9kg.

Kategoria niebieskich pasów:

Michał Margoś – 2 miejsce, do 94,4kg.
Paweł „Śmieszek” Wysocki – 1 miejsce, do 88,4kg.
Patryk „Oma” Szymański – 1 miejsce, do 74,9kg.
Piotr „Timon” Koprowski – 3 miejsce, do 74,9kg.
Mateusz „Pijawka” Maksymiuk – 1 miejsce, do 68,5kg.

Kategoria białych pasów:

Marcin „Nosek” Nosal – 3 miejsce, do 88,4kg.
Artur Knauf – 2 miejsce, do 84,4kg.

30 stycznia 2007 – Nowa purpura w LGT!
Po powrocie z Lizbony Mariusz „Manolo” Linke postanowił nadać nowy purpurowy pas bjj osobie, która jak najbardziej na niego zasługiwała, osobie która podczas Mistrzostw Europy w Portugalii pokazała czym może zaowocować ciężki trening wygrywając wszystkie walki będąc w składzie National Team Polska do 76 kilogramów! Jest to oczywiście Tomek „Landryna” Cholewicki! Całe LGT składa gratulacje i życzy dalszych sukcesów!
29 stycznia 2007 – LGT na Mistrzostwach Europy!
W dniach 27-28 stycznia w stolicy Portugalii – Lizbonie odbyły się Mistrzostwa Europy 2007 organizowane przez International Brasilian Jiu Jiutsu Federation. Na zawodach rangi europejskiej reprezentowaliśmy nie tylko naszą filię, a całe Macaco Gold Team. Zdobyliśmy 7 medali (2 złote, 4 srebrne, 1 brąz) oraz dodatkowo 2 złota dla naszych zawodników, którzy startowali w tzw. drużynówce

Mariusz „Manolo” Linke – srebro w kategorii [Preta Senior I Super-Pesado] Mariusz „Manolo” Linke – srebro w OPEN [Preta Senior I Absoluto] Maciej „DeZoo” Linke – srebro w kategorii [Marrom Adulto Leve] Jarosław „Kochaś” Koch – złoto w kategorii [Azul Senior I Pesadissimo] Alicja Rybak – złoto w kategorii [Branca Adulto Feminino Pena] Tomasz „Skóra” Skórkowski – srebro w kategorii [Branca Adulto Meio-Pesado] Mateusz Maksymiuk – brąz w kategorii [Branca Adulto Pluma]

w drużynówce wystartowali Tomasz „Landryna” Cholewicki oraz Robert „Carlson” Nowakowski.

Wysztkim, medalistom oraz zawodnikom, którzy po prostu walczyli z całego serca, gratujemy!

Nieszczęśliwie „DeZoo” nie mógł nawet wyjść do finałowej walki z powodu kontuzji kolana doznanej w trakcie walki półfinałowej (którą wygrał pomimo kolana!). Na szczególne gratulacje zasłużył również „Kochaś”, który wygrał wszystkie swoje walki przed czasem!
20 stycznia 2007 – Kot wygrywa!
Dzisiaj odbyło ADCC German Open w Köln. Nasz klub reprezentował Daniel „Kociao” Dowda, który po wielu emocjonujących walkach wygrał kategorię do 87,9 kg. Tym samym weźmie udział w ADCC European Trials, które odbędą się w Finlandii. Jest to wielki sukces Daniela i ze strony całego klubu życzymy mu dalszych wygranych. Gratulacje!
6 stycznia 2007 – Maurycy Ryszard Linke przyszedł na świat!
Z ojca Macieja i matki Aleksandy, ważący 3,325 kilograma, mający 56cm. wzrostu chłopiec – Maurycy „Mauro” Linke przychodzi na świat! Najserdeczniejsze gratulacje dla nowych rodziców składa całe Linke Gold Team!

6 stycznia 2007 – Otwarcie sali w Policach

Dzisiaj odbył się pierwszy trening i tym samym została ochrzczonu nowy kompleks treningowy LGT w Policach. Poza salą wyłożoną matą mamy tam do dyspozycji siłownię, klatkę oraz worki bokserskie, a całość jest idealnie wentylowana. W niedalekiej przyszłości powstaną tam takie rzeczy jak: sauna, solarium, wypoczynkowe patio, gdzie będzie można usiąść spokojnie przy filiżance kawy oraz ciastku z
cukierni Koch, która nadzorowała całe przedsięwzięcie i bez której nie byłoby ono możliwe. Zostaną wybudowane także pokoje sypialne z łazienkami, dzięki czemu przyjezdni na seminarium z innych miast będą mieli zapewniony nocleg. Adres sali: Tanowska 2C (wjazd autem od ul. Energetyków)(dojazd autobusem 103). W Policach zostały rozwieszone plakaty, które można obejrzeć również tutaj. W dziale galeria możecie obejrzeć kilka zdjęć wnętrza nowego klubu, a tu zobaczyć tamtejszy rozkład treningów oraz mapkę dojazdu. Zapraszamy!
3 stycznia 2007 – Napao wygrywa
12 grudnia 2006 roku, na MGM Grand Garden Arena w Las Vegas, odbyło się UFC 66 w którym, przeciwko Carmelo Marrero, walczył Gabriel „Napao” Gonzaga. Pojedynek był bardzo emocjonujący, a zakończył się wygraną znanego ze swoich doskonałych umiejętności w parterze Napao, który poddał (balacha) Carmelo już w trzeciej minucie pierwszej rundy. Gratulacje dla zawodnika Gold Teamu! Była to trzecia walka Napao, dzięki której podwyższył swój rekord MMA do 7-1-0 (Win-Loss-Draw) i piąty pojedynek, który wygrał dzięki poddaniu przeciwnika. Jednocześnie pragniemy powiadomić, że w kolejnym UFC Gabriel Gonzaga będzie walczył o mistrzowski pas UFC!

3 stycznia 2007 – Nowe zdjęcia w galerii
W naszej galerii ukazały się zdjęcia z seminarium we Wrocławiu. Zapraszamy do oglądania.