Jorge „Macaco” Patino

wpis w: Trenerzy | 0

Pseudonim: Macaco – Małpa (nadany jeszcze w dzieciństwie z powodu zamiłowania do wspinaczek po drzewach)
Waga: 70 – 77 kg
Wzrost: 173 cm
Najważniejsze dokonania BJJ: Dwa razy Mistrz PanAmeryki (2000 i 2001) Brązowy medalista mistrzostw Brazylii (2000) Wielokrotny medalista Mistrzostw Świata Masters i Seniors
Najważniejsze dokonania MMA: Rekord: 30 – 13 – 2 – 1 Weteran organizacji Pride i UFC Mistrz organizacji Legancy (kategoria lekka i półśrednia); MaxFight (kategoria lekka); PredatorFC (kategoria lekka)
Opis: Słynny zawodnik brazylijskiego jiu-jitsu i MMA, znany nie tylko ze swych wielkich umiejętności i nieprzeciętnego charakteru. W MMA stoczył ponad 40 walk, gdzie dał się też poznać nie tylko jako mistrz parteru, ale także jako przekrojowy zawodnik, którego wola walki jest niespotykana. Wiele tych bojów jest wymienianych jako najlepsze w historii vale tudo. Macaco urodził się w 1973 roku w Sao Paulo. Przejawiając od dziecka talenty sportowe, za namową przyjaciela zaczął trenować BJJ w 1992. Niedługo później stoczył swoje pierwsze walki w formule vale tudo. W trakcie swojej kariery toczył i toczy boje w federacjach UFC, Strikeforce, Pride czy DEEP. Posiada pasy mistrzowskie organizacji Legacy FC w wadze lekkiej i półśredniej. Mimo 40 lat na karku wciąż walczy i wygrywa. Założyciel Macaco Gold Team. Jeden z najbardziej znanych członków akademii Chute Boxe.